Sınav Koçluğu

Sınavlar öğrenci hayatındaki en büyük stres ve kaygı kaynağıdır ve başarıyı olumsuz yönde etkiler. Bütüncül olarak öğrenci koçluğu hizmeti de tercih edenler olabiliyor. Ancak sınav koçluğu doğrudan sınav odaklığı olduğu için yoğunlaştırılmış bir hazırlık programı ile sınavlarda başarılı olmayı sağlaması açısından öğrenciye hız kazandırır. Çünkü öğrenci koçluğu hizmeti daha erken yaşlarda alınması gereken bir hizmettir. Sınav koçluğunun uzmanlık alanı ise üniversite giriş sınavıdır.

Üniversite giriş sınavına hazırlık dönemi genç öğrenci için neredeyse kaotik bir süreçtir. Çünkü bu sınavdan alınacak sonuç gencin geri kalan hayatını belirleyecektir. Ve aslında üniversite adayları henüz kendilerini bile hedef seçimlerini doğru belirleyecek kadar tanımamaktadır. Bu başlı başına bir kendiden şüphe kaynağıdır. Gerginlik, stres, kendinden şüphe ve kafa karışıklığı ortamında öğrenci ders çalışma disiplini edinmek ve ders çalışma yöntemi belirlemek konusunda ciddi sorunlar yaşar.

Çünkü bu kaos, ders çalışma motivasyonunu neredeyse yok eder. Bu noktada anne babaların manevi desteği bile öğrencinin ders çalışmaya motive olmasını sağlayamaz. Yani öğrencilerin kendilerini tanımak, kendi yapılarına uygun ve motive edici hedefler belirlemek, bu yönde sınava doğru yöntemlerle çalışma tekniklerine sahip olabilmesi için profesyonel sınav koçluğu desteğine başvurmaları olumlu yönde büyük değişimler sağlayacaktır.

Her şeyden önce sınav koçluğu öğrencinin doğru tercihler yaparak ve bu tercihlerle ilgili sınavda başarılı olarak yetişkinlik döneminde profesyonel yaşamda mutlu olmasını hedefler. 

Sınav Koçluğunda birebir hizmet alınması seçeneği de sunulur. Ancak istenirse maksimum 20 kişilik gruplarla sınav koçluğu desteği de tercih edilebilir. Ama grup çalışmalarında da ek olarak 4 seanslık birebir çalışma programa daha edilir. Birebir çalışmadaki amaç öğrencinin kişisel yetenekleri, ilgi alanları, güçlü yönlerini belirleyerek hedefe giden yolda motivasyonunu arttırmaktır. Sadece bununla kalmayıp ders dışı konularda da probleme yaklaşım ve çözüm bulma becerisini öğrenciye kazandırmaktır.

Sınav koçluğundan YGS-LYS ve TEOG sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrenciler faydalanabilir. Sınav koçluğu programında sadece öğrenciye eğitim verilmez. Anne babalara da bu sınav sürecinde öğrenciye doğru yaklaşım sergileme, doğru iletişim kurma gibi başlıklarda eğitim verilir.

Sınav Koçluğu ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.