Online Öğrenci Koçu

Ebeveynlerin çocuklarına derslerinde yardımcı olma süreleri gittikçe azalıyor. Yeterli zamana sahip olsalar da, iyi bir eğitim düzeyinde olsalar da güncel müfredata ayak uydurmakta zorlanıyorlar. Daha önemlisi hiçbir ebeveyn çocuklarını motive etmek, dikkat sorunlarını çözmek, çocuklarına, çocuklarının da benimsediği ve istediği hedefler belirlemek açısından yeterli donanıma sahip değildirler.

Çünkü bu çok ayrı bir profesyonellik ve eğitim gerektirir. Çocuklarımıza kendilerini gerçekleştirebildikleri ve potansiyellerini ortaya çıkardıkları bir gelecek sunmak için öğrenci koçluğu hizmeti almak en doğru seçenek olacaktır.

Bir çok hizmet, danışmanlık ve eğitim sektöründe müşterilere artık neredeyse tamamen online hizmet veriliyor. Psikiyatristinizle bile online görüşebiliyorsunuz.

Koçluk hizmetleri de online hizmetlerin başında geliyor. Çünkü online hizmet vermek neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Hatta koçluk eğitimleri için de aynı şeyi söylemek mümkün.

Online öğrenci koçluğu hizmeti birçok yönden yüz yüze gerçekleştirilen görüşmelerden daha avantajlıdır:

  • Yüz yüze öğrenci koçluğu hizmetinden daha ekonomiktir. Hem öğrenci hem de ebeveynler için zaman tasarrufu sağlar. Çünkü öğrenci koçunun ofisine gitmek için zaman ayırmaya gerek kalmaz.
  • Ebeveynler ve öğrenci kendi konfor alanlarında olacakları için kendilerini daha rahat hissederler ve bu sayede daha kolay iletişim kurarlar. Öğrenciler yaşları itibariyle kendi yaşam alanları (ev, okul v.s. gibi) dışında kendilerini rahat hissetmezler, bu da kendilerini net bir şekilde ifade edebilmelerini ve öğrenci koçunu dikkatle dinlemelerini zorlaştırır.
  • Daha sık periyotlarla hizmet alabilme imkânı sunar. Öğrencinin programına uygun esnek bir görüşme takvimi oluşturulabilir ve haftalık ders ve ödev yoğunluklarına bağlı olarak görüşme süreleri değiştirilebilir.
  • Türkiye’nin her yerinden tercih ettiğiniz öğrenci koçu ile mesafelerden bağımsız olarak çalışma imkânı sunar. Çünkü bazen yakın çevremizde gerekli yetkinliklere ve sertifikalara sahip olan bir öğrenci koçu bulmakta zorlanırız.
  • Yüz yüze görüşmelere göre daha hızlı sonuçlar alınır.

Şüphesiz online öğrenci koçluğu, öğrenci koçu için de bir çok avantaj sunar. Seanslara hazırlık çalışmaları için daha çok zaman ayırır. Ofis masraflarını minimuma indirebilir. Online eğitim ve danışmanlık teknolojilerini takip ederek kendini bu alanda da geliştirebilir. Öğrenciye olduğu gibi öğrenci koçuna da evden çalışma kolaylığı sağlar.

Online Öğrenci Koçluğu ve diğer hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.