Online Nefes Koçu

Nefes alış verişinin fiziksel sağlığımız açısından ne kadar hayati olduğunun hepimiz farkındayız. Hayatta kalmamız ve fiziksel fonksiyonlarımız doğru şekilde çalışması öncelikle nefesimize bağlıdır. Unutmayın nefessiz kalırsak ancak birkaç dakika yaşayabiliriz!

Ancak maalesef birçoğumuz doğru nefes alıp vermiyoruz. Bu sadece fiziksel fonksiyonlarımızın sağlıklı çalışması üzerinde değil, psikolojik ve duygusal olarak da olumsuz etkiler yaratır. Doğru nefes almak işte psikolojik ve fizyolojik açıdan bu kadar önemlidir. Söylediğimiz gibi nefes hayattır.

Doğru nefes alıp vermek, psikolojimiz ve duygularımız üzerinde büyük değişimler sağlar. Doğru nefes alıp verebilmek için öncelikle doğru nefes alma tekniklerini öğrenmemiz gerekir ki, bunu en kısa yoldan bize sağlayacak olan profesyonel ve sertifikalı bir nefes koçu ile çalışmaktır.

Doğru Nefes Alma Teknikleri

Doğru nefes için diyaframı kullanarak nefes almamız gerekir. Normalde nefesimizi göğüs aracılığı ile alırız. Diyafram nefesine en iyi örnek sevdiğimiz bir şeyi koklamaktır. Bir yemeği, çiçeği ya da parfümü kokladığımızda diyafram nefesi alırız. Yani koklama eylemi sırasında akciğerlerimizin en derinine kadar nefes alırız. Bu esnada karnımızı şişiririz. Koklama eyleminde nefes verirken karnımız yavaş yavaş iner ki bu da diyafram nefesi aldığımız anlamına gelir. Bu açıdan doğru nefes alabilmek için koklama eylemini hatırlayıp koklar gibi nefes almak doğru nefes alma tekniklerinden biridir. İlginçtir ki diyafram nefesi ile safra kesemizin ve midemizin yukarı doğru hareket etmesini engelleriz, bu sayede reflü sorunu yaşamayız. Doğru nefes tekniğini tamamlayan son eylem ise nefesimizi alış süremizden daha uzun sürede nefes vermektir.

Bu teknikleri alışkanlık haline getirebilmemiz için nefes koçluğu desteği almamız en doğru karar olacaktır.

Online Nefes Koçu Hizmeti

Nefes koçluğu hizmetini gelişen teknoloji ile birlikte birçok program sayesinde online olarak alabiliriz. Bu sayede online nefes koçluğu seanslarımızı kendi programımıza göre ayarlayabiliriz. Yani online nefes koçluğu bize seans takvimleme konusunda esneklik sağlar. Kendi konfor alanımızda hizmet alma olanağı tanır. Ulaşımda kaybettiğimiz zamanı düşündüğümüzde zamandan tasarruf etmemizi sağlar. Tabii ki konusunda en yetkin ve en profesyonel nefes koçlarıyla çalışmak isteriz. Günümüzde her alanda olduğu gibi nefes koçlarının çoğu online destek vermektedir.

Nefes koçluğu diğer hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.