Kavani Koçluk

Kavani Koçluk, Serap Kavani tarafından İzmir – Bayraklı’da kurulan ICF sertifika programları ile akredite eğitimler sunan bir koçluk merkezidir.

Serap Kavani

ICF onaylı birçok koçluk sertifikasına sahiptir: Yaşam koçluğu (ACTP Programı), koçluk (ACTP Programı), Quantum Starter (ACTP Programı), NLP koçluğu (ACTP Programı), hızlı okuma koçluğu, nefes koçluğu, öğrenci koçluğu (ACTP Programı), ve profesyonel yaşam koçluğu (ACTP Programı).

Kavani Koçluk Hizmetleri

Kavani Koçluk birçok alanda koçluk hizmeti sunarken öğrenci koçluğu hizmeti ile ön plana çıkmaktadır. Kavani Koçluk hizmetleri:

  • Öğrenci koçluğu
  • Nefes koçluğu
  • Sınav ebeveyn koçluğu
  • Hızlı okuma koçluğu
  • Ayrıca 8. sınıf İnkılâp Tarihi özel ders

Kavani Koçluk merkezinde koçluk hizmetlerinin yanı sıra koçluk eğitimleri de verilmektedir. Bu eğitimler temel koçluk eğitimi, hızlı okuma eğitimi ve öğrenci koçluğu sertifika programıdır.  Koçluk eğitimleri Serap Kavani tarafından verilir. Eğitim programlarında online eğitim seçenekleri de sunulur.

Temel koçluk eğitiminde öncelikle ICF’nin koçluk etik kuralları öğretilir. Katılımcı temel koçluk eğitiminde koçluk bilgi ve becerilerine sahip olur. Koç adayı 2 günde toplam 16 saatlik online eğitimi tamamlamalıdır. Eğitim 2 bölümden oluşur: temel koçluk bilgileri ve temel koçluk becerileri.

Hızlı okuma eğitim programı 12 saatten oluşur. Bunun 6 saatinde teorik bilgi sunulur, geriye kalan 6 saatinde ise hızlı okuma egzersizleri yapılır. İşlenen konuların temel noktası hızlı okurken aynı zamanda anlayabilmenin tekniklerini sunmaktır. Okuma ve beyin arasındaki ilişkiye değinilir. Diğer eğitim başlıklarına eğitimlerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kavani Koçluk, öğrenci koçluğu sertifika programına özellikle önem vermektedir. Çünkü modern zamanlarda iş tempolarının yoğunluğu nedeni ile ebeveynler çocuklarının eğitim alanında gelişebilmeleri için yeterli zaman ayıramazlar ve aslında bundan oldukça da şikâyetçidirler. Çocuklarının başarı düzeyini sadece notlarından anlayabilirler. Bu zamansızlık nedeniyle çocuklarının yeteneklerini keşfetmek ve bu yetenekleri konusunda onları cesaretlendirerek yönlendirme konusunda eksik kalırlar. Ebeveynler çocuklarının güçlü yönlerini saptasalar da bu yönleri üzerine çalışabilmeleri için onlara hangi fırsatları sunabileceklerini bilemezler. Ebeveynlerin yaşadığı tüm sorunlar öğrenci koçluğunu başarılı ve motivasyonu yüksek bireyler yetiştirebilmek adına her gün biraz daha önemli bir hizmet haline getiriyor. Öğrenci koçluğu eğitimi iki bölümden oluşur, birincisi temel koçluk eğitimidir. İki gün toplam 16 saat sürer. İkincisi ise öğrenci koçluğu eğitimidir. Bu bölüm de aynı şekilde iki gün toplam 16 saatlik bir eğitimdir.