BAŞARILI İNSANLARIN 7 ÖZELLİĞİ

Hayatında başarılı olmak isteyen insanların ilk önce istediği hedefleri  gerçekleştirmiş olan, insanların hayatlarını inceler ve onların hayatlarını kendilerine modellerlerse istedikleri başarıyı elde ederler.  Hiçbir başarı tesadüf değildir öncesinde titiz bir çalışma ve emek vardır.

Başarılı insanların ortak özeliklerini 7 maddede toplayabiliriz.

Başarılı insanlar, zamanlarını planlanama konusunda çok iyilerdir.  Sabah katlıklarında gün içinde ne yapacaklarının mutlaka palanları vardır. Yapacakları her şeyi ince ince planlarlar. Her zaman günlük haftalık aylık ve yıllık planları vardır. Zamanlarını çok iyi değerlendirirler. Zamanlarını boş geçirmezler.

zamanınızı öldürdüğünüzde başarı fırsatlarını da öldürmüş olursunuz

Başarılı insanların ikinci özelliği ise; yaptıkları her şeyi en iyi düzeyde yaparlar. Kendilerine ve keyif aldıkları şeylere vakit ayırırlar. Yaptıkları işi profesyonelce yaparlar verimli çalışırlar. Geri kalan zamanlarda ise keyif aldıkları şeylere zaman ayırırlar ve bunları yaparken gönül rahatlığı ile yaparlar.

Örneğin bir öğrenci düşünelim, günlük çalışması gereken zaman diliminde çok verimli olarak çalışmış olsun, günü geri kalan kısmında dinlenmelerini sağlayacak etkinliklere zaman ayırabilirler ve bunları yaparken huzursuz olmazlar.

Başarılı insanların üçüncü özelliği ise sürekli öğrenirler ve kitap okurlar.  Günlerini çok iyi planladıkları için mutlaka kitap okumaya zamanları vardır.  Sürekli yeni şeyler öğrenirler, kendilerini sürekli geliştirirler. Meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip eder ve uygularlar.  Bu nedenle aynı mesleği yapanlara göre hem daha iyi kazanırlar hem de daha başarılı olurlar.

Güne erken başlarlar, kariyerlerinde başarılı olmuş insanları incelediğimizde hepsinin bu özelliği dikkatimizi çeker. Onlar sabah 8 -9 oluncaya kadar egzersizlerini yapmış günlerini planlamış bu saatlerde yeni kalkanlara göre gün için hazırlıklarını tamamlamışlardır.

Gereksiz şeylere Hayır derler, bunu bir başak açıdan incelersek gerekli olan şeyleri yaparlar. Onların vakitlerini alacak zamanlarını boşa harcamalarına sebep olacak işler yapmazlar.

başarılı insanlar ile çok başarılı insanlar arasındaki fark çok başarılı insanların kendilerini bölebilecek nerdeyse her şeye hayır demesidir

Asla ertelemezler. İyi bir planlayıcı olduklarından yapacakları işleri zamanında yaparlar ve asla ertelemezler. 

Egzersiz yapmak başarılı insanların hayatlarında hiç vazgeçmedikleri işlerdendir. İyi bir beden ve zihne sahip olmak başarılarını en önemli sırrıdır. Her gün en az yarım saatlerini egzersize ayırırlar. Sabah erken uyandıkları için güne başlamadan egzersizlerini  yaparlar ve güne daha dinç ve zinde başlarlar.

Koçluk ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.